| Milk | Not Recommended |
|---|---|
| Sweetening | Not Recommended |
| Brewing Time | 5 – 7 mins |
| Serving | 1 tsp per cup |
| Approx. Cups | 40 per 50g |
| Caffeine | No |
| Country of Origin | Germany |
| Cost per Serve | 38c (50g pack) |
No products in the cart.
Return To ShopFree shipping over $100 for RETAIL Orders.




$15.00
A caffeine free, organic, herbal blend of lemon balm, lemongrass, stinging nettle, lemon, rosehip, peppermint, cinnamon, rooibos and cornflowers. Gives you a boost. Not to be taken remedially.
| Milk | Not Recommended |
|---|---|
| Sweetening | Not Recommended |
| Brewing Time | 5 – 7 mins |
| Serving | 1 tsp per cup |
| Approx. Cups | 40 per 50g |
| Caffeine | No |
| Country of Origin | Germany |
| Cost per Serve | 38c (50g pack) |
A caffeine free, organic, herbal blend of lemon balm, lemongrass, stinging nettle, lemon, rosehip, peppermint, cinnamon, rooibos and cornflowers. Gives you a boost. Not to be taken remedially.
From: $18.00
$15.00 Original price was: $15.00.$12.00Current price is: $12.00.
Copyright © 2026 Elmstock Tea. All rights reserved. Terms: Buy Tea Online, Tea Australia

